Середнє арифметичне двох чисел, одне з яких у 4 раза більше за друге, дорівнює 40. Знайди це число.

Пожалуйста помогитеее

Ответы на вопрос

Отвечает Ташкин Дима.

Середнє арифметичне, це сума чисел, яка ділиться на кількість цих чисел, отже позначимо перше число, як х, тоді 4х друге число.

(х+4х)/2=40

5х/2=40

2,5х=40

х=40÷2,5

х=16. Звідси друге число дорівнює:

4х=4×16=64