208. Замяніце адносіны лікаў роўнымі адно- сінамі ўзаемна простых лікаў:а) 18:24; б) 1 1/4:2 2/3

в) 1/3:1/7 г) 10:15:40​

Ответы на вопрос

Отвечает Черняк Максим.

а) 18 : 24 = 3 : 4

б) 1 1/4 : 2 2/3 = 5/4 : 8/3 = 5/4 · 3/8 = 15/32 = 15 : 32

в) 1/3 : 1/7 = 1/3 · 7/1 = 7/3 = 7 : 3

г) 10 : 15 : 40 = 2 : 3 : 8