З двох пунктів відстань між якими 210км,вийшли одночасно назустріч один одному два потяги.

Швидкість одного на 5км/год більше швидкості другого. Знайдіть швидкість кожного потяга, якщо вони зустрілися через 2 години.

Ответы на вопрос

Отвечает Баранов Егор.

1 способ (по действиям).

1) 210 : 2 = 105 (км/ч) - скорость сближения;

2) 105 - 5 = 100 (км/ч) - поровну на два поезда;

3) 100 : 2 = 50 (км/ч) - скорость одного поезда;

4) 50 + 5 = 55 (км/ч) - скорость другого поезда.

- - - - - - - - - - - -

2 способ (уравнение).

Пусть х км/ч - скорость одного поезда, тогда (х + 5) км/ч - скорость другого поезда.

х + х + 5 = 210 : 2

2х + 5 = 105

2х = 105 - 5

2х = 100

х = 100 : 2

х = 50 (км/ч) - скорость одного поезда

50 + 5 = 55 (км/ч) - скорость другого поезда

Вiдповiдь: 50 км/ч и 55 км/ч.