жолаушылар автобуспен елді мекеннен станцияға келіп пойызга улгеру керек еди.Егер автобус 60км/саг

жылдамдыкпен журсе жолаушылар пойыздын журу уакытынан 20 мин ерте келеди.Ал егер автобус 50 км/саг жылдамдыкпен журсе, пойыздын журу уакытынан 12 мин кеш келеди.Елди мекен стансадан неше километр кашыктыкта?

Ответы на вопрос

Отвечает Гасюк Ліля.

Ответ:

160 км

Пошаговое объяснение:

   Пассажиры с населенного пункта до станции должны были приехать на автобусе и успеть на поезд.Если автобус едет со скоростью 60км/час,то приедут на 20 мин раньше ,чем поезд.А если со скоростью 50км/час ,то приедут на 12 мин позже чем поезд. Сколько километров от населенного пункта до станции?

V₁  ----  60 км/час

t₁ --- на 20 мин раньше поезда

V₂ ---- 50 км/час

t₂ ----- на 12 мин позже поезда

S -----  ? км

Решение

20 + 12  = 32 мин. = 32/60  час ------ разница во времени

S/60, час ----- время быстрого автобуса

S/50,  час---- время медленного автобуса

S/50 - S/60 = 32/60    

(6S - 5S)/300 = (32*5)/300    | * 300

S = 32*5 = 160 (км)

Ответ:  160 км

V₁ ---- 60 км/сағ

t - - - - поездан 20 мин бұрын

V₂ ---- 50 км/сағ

t - - - - - - 12 мин кейінірек поезд

S - - - - -  ? км

Шешім

20 + 12 = 32 мин. = 32/60 сағат ------ уақыт айырмашылығы

S/60, сағ ----- жылдам автобус уақыты

S/50, сағ ---- баяу автобус уақыты

S / 50-S / 60 = 32/60

(6S-5S)/300 = (32*5)/300   |   * 300

S = 32*5 = 160 (км)

Жауап: 160 км