Знайдіть координати точок перетину графіків рівнянь x^2+y^2=25 і y=2x-5


Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Артём.

Ответ:

(0; -5) ,( 4;3)

Пошаговое объяснение:

Найдем координаты точек пересечения , решив систему уравнений:

\left \{ \begin{array}{lcl} {x^{2} +y^{2} =25,} \\ {y=2x-5;}} \end{array} \right.\Leftrightarrow\left \{ \begin{array}{lcl} {{x^{2}+(2x-5)^{2}  =25,} \\ {y=2x-5;}} \end{array} \right.\Leftrightarrow

\Leftrightarrow\left \{ \begin{array}{lcl} {{x^{2} +4x^{2} -20x+25-25=0,} \\ {y=2x-5;}} \end{array} \right.\Leftrightarrow\left \{ \begin{array}{lcl} {{5x^{2}-20x =0|:5;} \\ {y=2x-5;}} \end{array} \right.\Leftrightarrow

\Leftrightarrow\left \{ \begin{array}{lcl} {{x^{2} -4x=0,} \\ {y=2x-5;}} \end{array} \right.\Leftrightarrow\left \{ \begin{array}{lcl} {{x(x-4)=0,} \\ {y=2x-5;}} \end{array} \right.\Leftrightarrow\left \{ \begin{array}{lcl} {\left [ \begin{array}{lcl} {{x=0,} \\ {x=4}} \end{array} \right.{} \\ {y=2x-5;}} \end{array} \right.\Leftrightarrow

\Leftrightarrow\left [ \begin{array}{lcl} {{\left \{ \begin{array}{lcl} {{x=0,} \\ {y=-5,}} \end{array} \right.} \\ {\left \{ \begin{array}{lcl} {{x=4,} \\ {y=3.}} \end{array} \right.}} \end{array} \right.