швидкість руху катера за течією 18 км/год, а проти течії ріки - 12 км/год.Знайди швидкість течії

ріки і власну швидкість катера.

Ответы на вопрос

Отвечает Syvous Bogdan.
Нехай швидкість течії х, тоді власна швидкість катера 12+х  або 18-х.
Складаємо рівняння:
12 + х = 18 - х 
х +х = 18 - 12
2х= 6
х = 6 : 2
х = 3 (км/год) - швидкість течії річки;
 2) 12 + 3 = 15 (км/год) - власна швидкість катера.