Кола, радіуси яких дотикаються 4 см і 9 см мають зовнішній дотик.До кіл проведино спільну зовнішню

дотичну .Знайдіть відстань між точками дотику

Ответы на вопрос

Отвечает Белоглазов Коля.
Відрізки, що з'єднують центри кіл та точки дотику перпендикулярні до дотичної та дорівнюють радіусам кіл. Отримуємо трапецію з основами 4 см і 9 см і з бічною стороною (що з'єднує радіуси кіл) 4+9=13 (см). Відстань від точками дотику - висота трапеції - корінь (13×13-(9-4)^2)=корінь 169-25=корінь 144=12 (см).
Відповідь: 12 см.