Допоможіть будь ласка одна сторона трикутника на 8 см більша за другу , а кут між ними дорівнює 120

градусів. Знайдіть периметр трикутника , якщо довжина третьої сторони дорівнює 28 см

Ответы на вопрос

Отвечает Бабаканова Жарыкай.

 Δ ABC
\ \textless \ B=120к
AC=28 см
AB=x
BC=x+8

Воспользуемся теоремой косинусов:
AC^2=AB^2+BC^2-2*AB*BC*cos\ \textless \ B
28^2=x^2+(x+8)^2-2*x*(x+8)*cos120к
784= x^{2} + x^{2} +16x+64-2*x*(x+8)*(-0.5)
784= 2x^{2} +16x+64+ x^{2} +8x
 3x^{2} +24x-720=0
x^{2} +8x-240=0
D=8^2-4*1*(-240)=1024=32^2
x_1= \frac{-8+32}{2}=12
x_2= \frac{-8-32}{2}\ \textless \ 0 - не удовлетворяет условию 

AB=12
BC=12+8=20
AC=28

 P_{ABC} =AB+BC+AC
 P_{ABC} =12+20+28=60 см

Ответ: 60 см