катети прямокутного трикутника відносяться,як 3:4,а його гіпотенуза дорівнює 10 см.Знайдіть катети

трикутника

Ответы на вопрос

Отвечает Корякина Алиса.
Нехай перший катет - 3х см, другий - 4х см. За т. Піфагора:
10= \sqrt{ 3x^{2} + 4x^{2} } =  \sqrt{9 x^{2} +  16x^{2}   } =  \sqrt{25 x^{2} } =5x
10=5х
х=2
3х=6 (см)
4х=8 (см)
Відповідь: 6 см, 8 см