Бічна сторона рівнобедренного трикутника дорівнює 15 см, а висота, проведена до основи, на 6 см

менша від основи. Знайдіть основу трикутника

Ответы на вопрос

Отвечает Романюк Лада.
Бічна сторона - 15. Припустимо, що основа - х, а висота - (х-6).

Висота в рівнобедреному трикутнику ділить основу навпіл. Тоді маємо 2 рівні прямокутні трикутники зі сторонами 15, х/2, (х-6), де 15 - гіпотенуза.

З т. Піфагора:

(\frac{x}{2})^2+(x-6)^2=225\\ (\frac{x}{2})^2+(x-6)^2-225=0\\ x^2+4(x-6)(x+6)-900=0\\ $\left[ \begin{gathered} x=18\\ x=-\frac{42}{5} \end{gathered} \right.$