Пряма, яка паралельна стороні АВ трикутника АВС, перетинає сторони СА і СВ цього трикутника у

точках М і N відповідно. Ав=15см, МN=6см, АМ=3см. Знайдіть довжину сторони АС

Ответы на вопрос

Отвечает Пластинин Ярослав.
Хз правильно или нет,но попробую.
Поскольку NMIIAB,то за леммой ΔNMC подобен ΔBAC.Отсюда  \frac{NM}{AB} = \frac{CM}{CA} =6/15.Пускай MC=6x,тогда AC=15x.
И MC=AC-3(так как AM=3)Отсюда получаем:
15x-3=6x
x=3/11
15x=45/11