Два кола мають зовнішній дотик, знайдіть радіуси цих кіл,ящо один зних на 4см більший за другий , а

відстань між центрами кіл дорівнює 18 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Морозов Александр.

Нехай А -центр першого кола, В - центр другого кола, К- точка дотику кіл, тоді АВ=18 см і АК=ВК+4

 

Нехай ВК=х, тоді АК=х+4. За умовою задачі складаємо рівняння:

х+х+4=18   (АК+ВК=АВ)

2х+4=18

2х=18-4

2х=14

х=14:2

х=7

х+4=7+4=11

відповідь: 7 см, 11 см