У прямокутній трапеції більша діагональ дорівнює 15 см а висота 12 см,а менша основа 4 см.Знайдіть

більшу бічну сторону трапеції

Ответы на вопрос

Отвечает Ксензова Виктория.
Дан рисунок (смотрите внизу)

Дано: ABCD - прямокутна трапеція, BD = 15 см, BC=4 см, AB = CK = 12 см
Знайти: CD.

       Розв'язання:

 1. З прямокутного трикутника ВАD:

За теоремою Піфагора:

BD^2=AB^2+AD^2 \\ AD= \sqrt{BD^2-AB^2}= \sqrt{15^2-12^2}  =9

Так як BC || AK, то ВС = АК = 4, звідси КD = AD-BC=9-4=5 см
 
 2. З прямокутного трикутника CKD:

За теоремою Піфагора:

CD^2=CK^2+KD^2 \\ CD= \sqrt{CK^2+KD^2} =  \sqrt{12^2+9^2} =13

Отже, CD = 13 см.

Відповідь: CD = 13 см.