У конусі радіус і висота відповідно дорівнюють 4 см і 3 см. Знайдіть: а)твірну конуса; б)площу

осьового перерізу; в)площу основи конуса.

Ответы на вопрос

Отвечает Рома Дарина.
Нехай К - вершина конуса, О-центр основи, а М - деяка точка на коли, тоди КО=3 см - висота конуса, ОМ=4 см - радиус основи, а КМ - твирна конуса.
а) З ΔКОМ (∠О=90°):
КМ=√(КО²+ОМ²)=√(3²+4²)=√25=5(см) - твирна;
б)Sпер.=2SΔКОМ=КО*ОМ=3*4=12(см²) - площа осьового переризу;
в)Sосн.=πОМ²=π*16=16π(см²) - площа основи конуса;
г)sin∠КМО=КО/КМ=3/5.