При якому значенні m вектори c(m;-1/3) і d(-2;7) а)колінеарні б)перпендикулярні


Ответы на вопрос

Отвечает Пилипчук Оля.

Ответ:1)2/21; 2) -7/6

Розв'язання:

c(m;-1/3) і d(-2;7)

1) вектори колірнеарні, якщо їх координати пропорційні:

m/(-2) = (-1/3)/7

m/-2 = -1/21

m/2 = 1/21

21m = 2

m = 2/21

b) вектори перпендикулярні, якщо їх скалярний добуток дорівнює нулю.

c(m;-1/3) і d(-2;7)

c•d = 0

c1d1 + c2d2 = 0

-2m + (-7/3) = 0

-2m = 7/3

m = -7/6