Дано вектори а (2: -4) і b(1; k). При якому значенні k вектори a і b

1)колінеарні;2)перпендикулярні?​

Ответы на вопрос

Отвечает Вавилов Алексей.

Ответ:

колінеарні вектори паралельні одній прямій

 \frac{ x1}{x2}  =  \frac{y1}{y2}

 \frac{2}{1}  =  \frac{ - 4}{k}

k =  \frac{ - 4 \times 1}{2}  =  - 2

перпендикулярні вектори тоді коли їх скалярний добуток дорівнює нулю

2×1+(-4)×k=0

-4k=-2

k=2