Знайдіть невідомі сторони прямокутного трикутни- ка АВС (<С= 90° ), якщо: AB=2см, ctgА=3


Ответы на вопрос

Отвечает Королевский Айбын.

Відповідь:   BC = √10/5 cм ;   AC =3√10/5 .

Пояснення:

   У прямок. ΔАВС  ∠С = 90° ; АВ = 2 см ;  ctgА=3 .

   Із формули  1 +  ctg²А = 1/sin²A ;  1/sin²A = 1 +  ctg²А = 1 + 3² = 10 ;

   1/sin²A = 10 ;

     sin²A = 1/10 ;  

     sinA = + √( 1/10 ) = √10/10 ;  тоді   sinA = BC/AB ;  BC = ABsinA =

             = 2* √10/10  =  √10/5 ;     BC = √10/5 cм .

     ctgA = cosA/sinA ;  ------>  cosA = sinA * ctgA = √10/10 * 3 = 3√10/10.

     cosA = AC/AB ; AC = ABcosA = 2*3√10/10 = 3√10/5 ;  AC =3√10/5 .