10клас Визначте чи лежать точки А,В і С на одній прямій, якщо А(0;0;-1) , В(0;0;8) С (0;0;11).

Відповідь обґрунтуйте.

Ответы на вопрос

Отвечает Виноградова Маша.

Ответ:

Точки А, В і С лежать на одній прямій.

Объяснение:

Знайдемо ненульовий елемент першого вектора:

ABАВ_{z}=9

n = \frac{AC_{Z} }{AB_{Z} }=\frac{12}{9}=\frac{4}{3}

\frac{4}{3} * AB = (\frac{4}{3} * AB_{X}; \frac{4}{3} * ABy; \frac{4}{3} * ABz} = ( \frac{4}{3} * 0;  \frac{4}{3} * 0; \frac{4}{3} * 9) = (0; 0; 12)

Відповідь: Оскільки \frac{4}{3}AB = AC, то вектора колінеарні, і, отже, точки А, В і С лежать на одній прямій.