1. Прямокутник зі сторонами 8 см і 10 см обертається навколо меншої сторони. Знайдіть площу повної

поверхні отриманого тіла обертання. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Соколова Яна.

Ответ:

Площа повної поверхні отриманого тіла обертання дорівнює 360π см²

Объяснение:

Прямокутник зі сторонами 8 см і 10 см обертається навколо меншої сторони. Треба знайти площу повної поверхні отриманого тіла обертання. ​

При обертанні прямокутника ABCD навколо меншої сторони  утворюється циліндр, радіус основи якого - більша сторона BC, тобто 10 см, а висота - менша AB, тобто 8 см.

Площа бічної поверхні циліндра:

Sб=2πRH

=2π⋅10⋅8= 160π см².

Площа основи циліндра:

Sосн=πR²

Sосн=π*10²= 100π см².

Площа повної поверхні циліндра:

Sп=Sб+2Sосн

Sп=160π+2⋅100π = 360π см².

#SPJ3