Бамбуковий стовбур 9 футів заввишки поламаний буревієм так, що якщо його верхню частину нагнути

до землі, то верхівка доторкнеться до землі на відстані 3 футів від основи стовбура. На якій висоті поламаний стовбур?

Ответы на вопрос

Отвечает Никитин Сергей.

Як я зрозумів та частина яка обламана, утворює прямокутний трикутник с основною частиной і довжиною від основи стовбура

Хай буде х - висота цілого стовбуру, тобто обламана частина стовбура

Якщо це прямокутний трикутник, ми можемо використовувати теорему Піфагора  с²=а²+b², де висота цілого стовбуру і довжина від основи стовбура є катети, а обламана частина стовбура - гіпотенуза

тобто ми отримуємо

х²+3²=(9-х)²

х²+9=81-18х+х²

х²-х²+9=81-18х

9=81-18х

18х=81-9

18х=72

х=4 фут це висота цілого стовбуру, яка і буде відповіддю, адже ми вважаємо висоту зламу від землі

Відповідь: 4 фут