Два кола мають зовнішній дотик. Знайдіть радіуси кіл, якщо вони відносяться як 3:1, а відстань між

центрами кіл 72 см. Даю 20 баллов прошу дать нормальный ответ.Кто даст ненормальный ответ тот не натурал

Ответы на вопрос

Отвечает Навнычко Аня.
Відповідь:
18см; 54см

Розв'язання:
ОО1=R+r, при зовнішньому дотику.
Нехай 3х радіус більшого кола; а х радіус меншого кола.
Рівняння:
3х+х=72
4х=72
х=72/4
х=18 см радіус меншого кола.
18*3=54 см радіус меншого кола.