Знайдіть площу рівнобічної трапеції, основи якої дорівнюють 5 см і 11 см, а бічна сторона - √153

см.

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Костян.

Ответ:

96 см²

Объяснение:

Дано: КМРТ - трапеция;   КМ=РТ=√153 см.   МР=5 см,  КТ=11 см.  S - ?

Проведемо висоти МС і РН. ΔКМС=ΔТРН за катетом та гіпотенузою, отже КС=ТН=(11-5):2=3 см.

За теоремою Піфагора РН²=(√153)²-3²=153-9=144;  РН=12 см.

S=(МР+КТ):2*РН=(5+11):2*12=96 см²