Сторона ромба дорівнює 6 см, а одна з діагоналей 8 см. Знайдіть другу діагональ ромба. ​ ДАМ КУЧА

БАЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Хренов Владислав.

Ответ:

У ромба діагоналі перпендикулярні між собою і ділять його на чотири рівні трикутники.

Позначимо одну з діагоналей як d1 і відомо, що вона дорівнює 8 см. Позначимо іншу діагональ як d2 і сторону ромба як a.

За властивостями ромба, діагоналі перетинаються в середині і діляться на дві рівні частини. Тому, половина діагоналі d1 дорівнює a/2.

Застосуємо теорему Піфагора до правильного трикутника, що утворюється однією з половин діагоналі та стороною ромба:

(а/2)² + (a/2)² = 6²

a²/2 = 18

a² = 36

a = 6

Тепер ми знаємо, що сторона ромба дорівнює 6 см. Застосуємо тепер теорему Піфагора до другого трикутника, що утворюється іншою половиною діагоналі та стороною ромба:

(d2/2)² + (6/2)² = 8²

d2²/4 + 9 = 64

d2²/4 = 55

d2² = 220

d2 ≈ 14.83

Отже, друга діагональ ромба дорівнює близько 14.83

Объяснение:

якщо не правильно, вибач