Точка О- середина вiдрiзка ВС. Знайдіть координати точки С, якщо 0 (-8;4;5), B(-2;-4:9). A)

(-14;12;1) B) (-14;-12;2) Б) (4;-6;1) г) (14:4;-1)​

Ответы на вопрос

Отвечает Добош Денис.

Ответ:

Координати точки С(-14;12;1) - відповідь А

Объяснение:

Точка О- середина вiдрiзка ВС. Знайдіть координати точки С, якщо 0 (-8;4;5), B(-2;-4:9).

  • Координати точки O(x_0;y_0;z_0), яка є серединою відрізка з кінцями B(x_1;y_1;z_1) і C(x_2;y_2;z_2) знаходимо за формулами:

\boxed {\bf x_0 =  \dfrac{x_1 + x_2}{2} ; \:  \:  \: y_0 =  \dfrac{y_1+y_2}{2} ; \:  \:  \: z_0 =  \dfrac{z_1+z_2}{2} }

Нехай точка С має координати С(x;y;z).

Оскільки точка О - середина відрізка ВС, то:

 \dfrac{ - 2 + x}{2}  =  - 8; \:  \:  \: \:   - 2 + x =  - 16; \:  \:  \:  \: \bf x =  - 14

\dfrac{ - 4 + y}{2}  =  4; \:  \:  \: \:   - 4 + y = 8; \:  \:  \:  \: \bf y = 12

\dfrac{ 9 + z}{2}  =  5; \:  \:  \: \:   9 + z = 10; \:  \:  \:  \: \bf z = 1

Відповідь: А) С(-14;12;1)

#SPJ1