Периметр ромба дорівнює 1 м.Знайти діагоналі ромба,якщо вони відносяться як 6:8


Ответы на вопрос

Отвечает Ковешникова Юлия.

Відповідь:

BD=40 см
AC=30 см

Пояснення:

1.Оскільки ромб – це паралелограм, у якого всі сторони рівні, то
AB=BC=CD=AD=\frac{1}{4}p ABCD= \frac{1}{4}*1=0,25м= 25 см
2. Нехай 1 частина = хсм, тоді \frac{AC}{BD} =\frac{6}{8}=\frac{3}{4}, AC=6x, BD=8x
3. За властивістю паралелограма (діагоналі в точці перетину діляться навпіл AO=OC i BO=OD) маємо AC⊥BD, тому AO⊥OB, тобто ∠BOC=90°
За теоремою BC^{2}= OB^{2}+OC^{2}; OB=\frac{1}{2}BD=4x см; OC=\frac{1}{2}AC=3x

4. 16x^{2} +9x=25^{2}
    25x^{2} =625
x^{2} =25

    x_{1}=5x_{2}=-5
   х > 0, тогда х = 5
5. Отже, AC= 6*5=30см. BD=8*5=40 см.