Свинцева трубка, товщина стінки якої дорівнює 1 см, має діаметр 5 см. Знайдіть масу трубки, якщо її

довжина дорівнює 30 см. Густину свинцю прийміть за 11,4 г/см3. Відповідь подайте в кілограмах і округліть до десятих.

Ответы на вопрос

Отвечает Крупин Дмитрий.

Ответ:

20.1 кг

Объяснение:

Об'єм трубки можна знайти за допомогою формули для об'єму циліндра:

V = πr^2h,

де r - радіус трубки, h - її довжина. Радіус дорівнює половині діаметра, тобто:

r = 5 см / 2 = 2.5 см.

Тоді об'єм трубки буде:

V = πr^2h = π * 2.5^2 * 30 ≈ 1767.15 см^3.

Масу трубки можна знайти, помноживши її об'єм на густину свинцю:

m = Vρ = 1767.15 см^3 * 11.4 г/см^3 ≈ 20141.41 г.

Щоб отримати масу в кілограмах, треба масу у грамах поділити на 1000:

m = 20141.41 г / 1000 ≈ 20.1 кг.

Отже, маса трубки становить близько 20.1 кг (округлено до десятих).