Сторона ромба дорівнює 8 см,а одна з діагоналей 12 см.Знайдіть другу діагональ ромба.ДАЮ 50

БАЛОВ!!!!!! ​​

Ответы на вопрос

Отвечает Avraamova Lera.

Ответ:

Друга діагональ дорівнює 4√7 см

Объяснение:

Діагоналі ромба перетинаються перпендикулярно і точкою перетину поділяються навпіл.

AO=OC, властивості ромба.

АО=АС/2=12/2=6см.

∆АОВ- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора:

ВО=√(АВ²-АО²)=√(8²-6²)=√(64-36)=

=√28=2√7 см

ВО=DO=2√7 см

DB=2*BO=2*2√7=4√7 см