У прямокутній системі координат у просторі задано сферу з центром у точці М. Відрізок АВ - діаметр

цієї сфери. Визначте координати точки М, якщо A(2; -1; 0), B(8; 3; 2).

Ответы на вопрос

Отвечает Станченкова Олеся.

Так як точка М - центр сфери, а АВ - її діаметр, то точка М - середина АВ. Маємо за формулами координат середини відрізка хM=(хA+хB):2=(2+8):2=5, yM=(yA+yB):2=(-1+3):2=1, zM=(zA+zB):2=(0+2):2=1. Маємо точку (5;1;1).