У трапеції ABCD з основами BC і AD діагоналі перетинаються в точці O, BO = 4 см, OD = 20 см, AC =

36 см. Знайдіть відрізки AO і OC.

Ответы на вопрос

Отвечает Режепбай Абдусалих.

Ответ:

Оскільки діагоналі трапеції діляться точкою перетину в відношенні, пропорційному відношенню основ, то AO/OC = BO/OD = 4/20 = 1/5. Отже, AO = AC / (1 + 1/5) = 36 / (6/5) = 30 см і OC = AC - AO = 36 - 30 = 6 см.