Тұздың 15% -тік 300 гр. ерітіндісін даярлау үшін қанша тұз, қанша су қажет екенін есептендер


Ответы на вопрос

Отвечает Сиротина Лиза.
Дано:
w(р-ра) = 15%
m(р-ра) = 300 г
найти: m(H2O)
Решение:
m(соли) = m(р-ра) ·w(р-ра)\100% = 15% · 300 г\100% = 45 г
m(H2O) = m(р-ра) - m(соли)  = 300 г - 45г  = 255 г
Ответ: 255 г