Якщо реакцію з гліцерином вступає натрій масою 69 г,виділяється водень об'емом(н.у) А)22,4 л

Б)44,8 л В)33,6 л Г)11,2 л Как решить?

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцева Настя.
2 C3H5(OH)3 + 6 Na = 3 H2 + 2 C3H5(ONa)3
n(H2) = 0,5*n(Na) = 0,5*(m(Na)/M(Na)) = 0,5 * 69 г. / 23 г/моль = 1,5 моль
V(H2) = n(H2)*Vm = 1,5 моль*22,4 л/моль = 33,6 л.