До розчину, що містить купрум(ІІ) сульфат масою 5,6 г, добавили розчин калій гідроксиду об'ємом 400

мл з концентрацією лугу 0,2 моль/л. Визначте масу осаду, що утворився.

Ответы на вопрос

Отвечает Сухова Елизавета.
CuSO4+2KOH=K2SO4+Cu(OH)2 (осадок)
1)n(CuSO4)= 5.6/160=0.035 моль
2)n(КОН)=C*V=0.2 моль/л*0.4 л=0.08 моль
Расчет по недостатку,т.е. по CuSO4
3)n(Cu(OH)2)= 0.035 моль
4)m (Cu(OH)2)= 0.035*98= 3.43 г