Скласти 4 рівняння реакцій, які характеризують хімічні властивості HCl


Ответы на вопрос

Отвечает Николаев Никита.
Хлоридна кислота реагує з:
- неметалами з виділенням водню Zn+2HCE=ZnCE2+H2
-основними й амфотерними оксидами CaO+2HCE=CaCE2+H2O; Fe2O3+6HCE=2FeCE3+3H2O
-основними амфотерними гідроксидами LiOH+HCE=LiCE+H2O; Al(OH)3+3HCE=AlCE3+3H2O
-з більшістю солей Na2CO3+2HCE=2NACE+H2O+CO2