Обчисліть масу метанолу, що витрачається на взаємодію з розчином етанової кислоти масою 120 г, в

якому масова частка кислоти 20%

Ответы на вопрос

Отвечает Сафуанов Даниил.
M(CH3COOH)=120 g
W(CH3COOH)=20%
CH3OH
------------------------
m(CH3OH)-?
 находим массу этановой к-ты
m(CH3COOH)=120*20%/100%=24 g   
  24                X
CH3COOH+CH3OH-->CH3COOCH3+H2O       
60                32
M(CH3COOH)=60 g/mol
M(CH3OH)=32 g/mol
24/  60 = X / 32
X=12.8 g
ответ 12.8 г