Обчисліть масу осаду, що утвориться внаслідок змішування двох водних розчинів, один з яких містить

магній нітрат кількістю речовини 0,5 моль, а інший - натрій карбонат масою 56г.

Ответы на вопрос

Отвечает Ставецький Назар.

                0,5 моль               0,53моль            0,5 моль                                               Mg (NO3)2 + Na2Co3 = MgCO3 + 2 NaNo3                                                                         1 моль                           1 моль                                                                          V(Na2 CO3) = 56г/106г/моль = 0,53моль поэтому карбонат натрия в избытке, будет решать по натрию магния.                                                                                                                              По уровнению из 1 моль Mg (No3)2 образуеться 1 моль Mg Co3 то из 0,5 моль MgCO3                                                                                            m(MgCO3)= 84г/моль *0,5 моль+42г.