1.Обчисліть об'єм газу (н.у),що виділяється при додаванні до оцтової кислоти масою 50 г (масова

частка кислоти 12%) надлишку цинку. 2.обчисліть обєм водню,що виділяється при взаємодії гліцерину масою 13,8 г з металічним калієм масою 11,7г

Ответы на вопрос

Отвечает Керейбаев Толеген.
1.Решение:
2CH₃COOH+Zn--->(CH₃COO)₂Zn+H₂↑
m(CH₃COOH)=50*0.12=6г
M(CH₃COOH)=60г/моль
n(CH₃COOH)=m/M=6/60=0.1моль
n(H₂)=n(CH₃COOH)/2=0.05моль
V(H₂)=n*Vm=0.05*22.4=1.12л
Ответ:1.12л
2.Решение:
2CH₂OH-CHOH-CH₂OH+6K--->CH₂OK-CHOK-CH₂OK+3H₂↑
M(K)=39г/моль
n(K)=m/M=11.7/39=0.3моль
M(C₃H₈O₃)=92г/моль
n(C₃H₈O₃)=m/M=13.8/92=0.15моль
Т.к. С₃H₈O₃ недостаток ,то расчеты ведем по нему:
n(H₂)=3*0.15/2=0.225моль
V(H₂)=n*Vm=0.225*22.4=5.04л
Ответ:5.04л