Визначте масову частку розчиненної речовини , якщо гідроген хлорид об'ємом 11,2 л (н.у.) розчинили

у воді об'ємом 50 мл.

Ответы на вопрос

Отвечает Лукашевич Дима.
Дано: 
V(HCl)=11.2 л            W=m (розчиненої речовини)/m (розчину)*100%
V(H2O)=50 мл           1 мл води=1 г води, тому m(H2O)=50 г
______________        (кількість речовини ню)∨=V:Vm
W=?                          ∨=11.2:22.4=0.5 моль
                                  m=∨*M
                                  M(HCl)=1*1+35.5*1=1+35.5=36.5 г/моль
                                  m (HCl)=0.5 моль*36,5 г/моль=18,25 г.
                                  m (розчину)=m(H2O)+m (HCl)=50+18.25=68.25 г
                                  W=18.25:68.25*100%=26.7 %