При розчиненні 2 г сплаву алюмінію з цинком у надлишку хлоридної кислоти виділився водень об*ємом

1,904 л(н.у).ВИзначте масові частки компонентів у сплаві

Ответы на вопрос

Отвечает Карапетян Нарек.
Рахуємо кількість речовини водню
n = V / Vm = 1.904 / 22.4 = 0.085 моль
Нехай кількість речовини водню у першому рівнянні = х моль, тоді у другому = 0.085 - х моль. Використавши ці дані, надпишемо над металами їх кількості речовин
\begin{array}{l} \overset{2x/3 \; mol}{2Al} + 6HCl = 2AlCl_{3} + \overset{x \; mol}{3H_{2}} \\ \overset{0.085 - x \; mol}{Zn} + 2HCl = ZnCl_{2} + \overset{0.085 - x \; mol}{H_{2}} \end{array}
Користуючись формулою m = M * n, складемо таке рівняння
27 \cdot (2x/3) + 65 \cdot (0.085 - x) = 2
Провівши елементарні обрахунки отримуємо х = 0.075 моль
За складеними рівняннями реакцій можемо порахувати масу цинку
m(Zn) = 65 * (0.085 - 0.075) = 0.65 г
Рахуємо масову частку цинку
w(Zn) = m(Zn) / m(сплаву) = 0.65 / 2 = 0.325 або 32.5%
Все решта, то алюміній.