Що важче: 1 л кисню чи 1 л чадного газу CO? Відповідь обґрунтуйте


Ответы на вопрос

Отвечает Мирная Анна.

V(О2)= 1 л

V(СО)= 1 л

m(О2)= ? m(СО)=?

m=n*M   n=V/Vm    M(O2)=32 г/моль  M(CO)=28 г/моль

Знайдемо кількість речовини кожного газу

n(O2)=V/Vm=1/22,4=0,045 моль

n(СO)=V/Vm=1/22,4=0,045 моль

Розрахуємо маси кожного газу

m(O2)=n*M=0,045*32=1,44 г  

    m(СO)=n*M=0,045*28=1,26 г

Маса 1 л кисню важча ніж 1 л чадного газу( молярна маса кисню більша за молярну масу чадного газу).