Обчисліть який об'єм повітря потрібно використати для спалювання суміші етину і метану об'ємом

1568мл, якщо об'єм метану становить 20% об'єму суміші

Ответы на вопрос

Отвечает Козлова Милана.
Об'єм метану в суміші: 1,568*0,2=0,3136л
тоді об'єм ацетилену: 1,568-0,3136=1,2544л

0,3136л  Хл
СН4  +  2О2=СО2+2Н2О
1л          2л

х=0,6272л

1,2544л   Хл
2С2Н2 + 3О2=4СО2 + 2Н2О
2л             3л

х=1,8816л

всього витрачено кисню: 1,8816+0,6272=2,5088л
знаходимо витрачене повітря знаючи, що кисня в повітрі 21%: 2,5088*100/21=11,94л