Який об'ем повітря потрібен для повного спалювання кам'яного вугілля масою 150кг в якому масова

частка карбону 80% гідрогену 6% негорючих домішок14%

Ответы на вопрос

Отвечает Максимов Никита.

1)C+O2=CO2

2)2H2+O2=2H2O

 

m(C)=150*0,8=120кг

Ar(C)=12г/моль

n(C)=120/12=10моль

n(C)=n(O2) - за першим рівнянням

n=V/Vm

V(O2)=n*Vm

V(O2)=10моль*22,4л/моль

V(O2)=224л

 

m(H2)=150*0,06=9кг

M(H2)=2г/моль

n(H2)=9/2

n(H2)=4,5моль

 

n(H2):n(O2)=2:1 за рівняннм

тому n(O2)=2,25моль

 

V(O2)=2,25моль*22,4л/моль=50,4л

 

V1+V2=224л+50,4л=274,4л

 

Але відомо, що у повітрі міститься лише 21% кисню, а нам треба повітря.

 

Знайдемо об*єм повітря за пропорцією 274,4 - 21%

                                                               х    - 100%

х=1306,6л

 

Відповідь: на спалювання 150кг вугілля потрібно 1306,6 літра кисню.