Допоможіть потрібно обчислити масову часку сульфатної кислоти в розчині якщо відомо що 25 г кислоти

розчинили в 40 гводи

Ответы на вопрос

Отвечает Габитов Артем.
Дано:
m(H₂SO₄)=25г
m(H₂O)=40г
--------------------------
ω(H₂SO₄)-?
1. Находим массу раствора сульфатной кислоты:
m(р-ра H₂SO₄)=m(H₂SO₄)+m(H₂O)=25г.+40г.=65г.
2. Находим масову частку сульфатной кислоти по формуле:
ω=m(в-ва) ÷m(р-ра)
ω(H₂SO₄)=m(H₂SO₄)÷m(р-ра H₂SO₄)=25г.÷65г.=0,38
ω%(H₂SO₄)=ω(H₂SO₄)×100%=0,38×100%=38%
3.Ответ: при растворении 25г,сульфатной кислоты в 60г. воды, получим раствор с масовой часткой сульфатной кислоты 0,38 или 38%.