Елемент належить до четвертої групи періодичної системи. Масова частка елемента в його вищому

оксидів становить 69,52 відсотка визначте невідоме елемента склад ядра його атома.Очень срочно

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.
Якщо елемент знаходиться в четвертій групі, то його найвища валентність відповідає групі, в якій він стоїть, тобто чотири.. Пишимо формулу вищого оксиду ХО2. Нам потрібно визначити цей елемент, тобто потрібно знайти його атомну масу і тоді по періодичній таблиці можна зясувати, що це за елемент. Знаходимо атомну масу через формулу:ω=n·Ar/Mr. 
Аr елемента ми не знаємо, значить позначаємо Х. Мr вищого оксиду можемо знайти: Мr(ХО2)=Х+32. Підставляємо у формулу і отримуємо:
0,6952=Х/Х+32
0,6952Х+22,2464=Х
Х=72,7≈73 - цей елемент Германій. Заряд ядра атома Германія +32, протонів 32, нейтронів 41 і електронів 32.