12,8 г міді розчинили в HNO3(концентрований).Обчисліть об'єм газу що виділився якщо масова частка

виходу газу 85%

Ответы на вопрос

Отвечает Курганова Диана.
Cu+4HNO3(конц)= Cu(NO3)2+2NO2+2H2O
1) n( Cu) = m/M =12,8г/63г/моль= 0,2моль
2) За рівнянням реакції n( NO2) = 0,2*2 = 0,4моль
3) m(теоретична)(NO2) = n*M= 0,4моль*46г/моль=18,4г
4) m(NO2) (практична)=етта*m(теоретичну)=0,85*18,4 г=15,64 г
5) n( NO2) = m/M= 15,64г/46г/моль=0,34моль
6) V(NO2)= n*Vm=0,34моль*22,4л/моль=7,6л

Як позначається "етта",тобто вихід продукту,знайди в зошиті,тому що на клавіатурі немає такого значка. Удачі!)