500г 18% ас тұзының ерітіндісін даярлау үшін қанша грамм су мен тұз қажет?


Ответы на вопрос

Отвечает Мыськов Максим.

Дано:

w(р-ра) = 18%

m (р-ра)= 500 г

Найти: m (соли), m(H2O) 

Решение:

w(р-ра)  = m(р.в.) ∙  100%\ m(р-ра)

m(соли) = m(р-ра) ∙  w(р-ра)  \ 100%

m(соли) = 500 г ∙  18% \ 100% = 90 г

m(Н2О) =  m(р-ра) - m(соли) = 500 г – 90 г = 410 г

Ответ:  m (соли) = 90 г

             m(H2O) = 410 г