яку масу гексану можна добути внаслідок взаємодії 1-хлоропропану (СH_3-CH_2-CH_2Cl) масою 9.42 г з

металічним ннатрієм масою 3.22 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Мелешко Валерия.

2 CH3CH2CH2Cl +2 Na= CH3CH2CH2CH2CH2CH3 +2 NaCl

2(12*3+7+35,5)=2(42+35.5)=2*77,5=155

nu(C3H7Cl)=9.42/77.5=0.12

nu(Na)=3.22/23=0.14

натрия в избытке, делаем расчет по хлорпропану

m(C6H14)=0.12/2* 86=5.16