1.Для взаємодії з тривалентним металом масою 8,1 г знадомився розчин хлоридної кислоти масою 450 г

з масовою часткою HCl 7,3 %. Визначте цей метал. 2. Обчисліть масу цинку, який треба розчинити в хлоридній кислоті, щоб добути водень, необхідний для відновлення купрум (II) оксиду масою 20 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Сидорина Александра.
№1
2Me+6HCl=2MeCl3+3H2
m(HCl)=32.85гр
n(HCl)=32.85/36.5=0.9моль
n(HCl):n(Me)
       3:1
n(Me)=0.3моль
M(Me)=8.1/0.3=27г/моль --Al алюминий
№2
Zn+2HCl=ZnCl2+H2
H2+CuO=Cu+H2O
n(CuO)=20/80=0.25моль
n(H2)=n(CuO)
n(H2)=n(Zn)=0.25моль
m(Zn)=0.25*65=16.25гр