Під час спалювання вуглеводню масою 4,4 г отримали вуглекислий газ масою 13,2 г і воду масою 7,2

г. Відносна густина випарів цього вуглеводню за повітрям 1,517. Визначте молекулярну формулу вуглеводню

Ответы на вопрос

Отвечает Зеленкевич Никита.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy) = 4,4 г

m(CО₂) = 13,2 г

m(H₂O) = 7,2 г

D(повітр.) = 1,517

Знайти: CxHy-?

Знайдемо молекулярну масу речовини:

Mr(CxHy) = D(повітр.) * M(повітр.) = 1,517 * 29 = 44г/моль

Складемо РХР:

CxHy  +  O₂   =    СO₂    +         H₂O

1 моль                х моль           у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 4,4/44 = 0,1 моль

n(СО₂) = m(СО₂)/M(СО₂) = 13,2/44 = 0,3 моль

n(С) = n(СО₂)/n(CxHy) =  0,3 * 1/0,1 = 3 моль

n(H₂O) = m(H₂O)/М(H₂O) = 7,2/18 = 0,4 моль

n(H) = n(H₂O)/n(CxHy) = 0,4 * 2/0,1 = 8 моль

n(С) : n(H) = 3 : 8

Формула вуглеводню: C₃H₈ - пропан