14. Установіть послідовність проведення хімічних реакцій,необхідних для здійснення хімічного

перетворення за схемою. СН4 С2Н2 С6Н6 С6Н14 С6Н12 А) тримерізація Б)дегідрування В)піроліз Г)гідрування IV. У завданнях 15- 18 необхідно зробити певні записи(обчислення).Дайте розгорнуту відповідь із необхідними поясненнями. 15.Складіть структурну формулу 3,3,5-триметилгепт-1-ену. Складіть формули двох ізомерів для цієї сполуки та дайте їм назви. 16. Який об’єм вуглекислого газу виділиться при спалюванні пропану об’ємом 33,6 л. 17.Виведіть молекулярну формулу вуглеводню, масова частка Карбону в якому 85,71%, а відносна густина парів речовини за повітрям становить 2,414. 18. Унаслідок спалювання вуглеводню утворився вуглекислий газ об’ємом 6,72 л(н.у.) та вода масою 7,2 г. Виведіть формулу вуглеводню,якщо його відносна густина за воднем становить 22.У відповіді запишіть число атомів Карбону у визначеній формулі.

Ответы на вопрос

Отвечает Глотов Никита.

Ответ: Послідовність проведення реакцій:

СН4 → С2Н2 (піроліз) → С6Н6 (тримерізація) → С6Н12 (гідрування) → С6Н14 (гідрування)

Структурна формула 3,3,5-триметилгепт-1-ену:

CH3 CH3

| |

CH3--C--C=C--CH2--CH2--CH3

|

CH3

Два ізомери:

3,3,5-триметилгепт-2-ен

CH3 CH3

| |

CH3--C--C=C--CH--CH2--CH3

|

CH3

2,3,5-триметилгепт-2-ен

CH3 CH3

| |

CH2--C--C=C--CH--CH2--CH3

|

CH3

Щоб розв’язати це завдання, потрібно використовувати рівняння реакції з горінням пропану та ідеальний газовий закон:

C3H8 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O

1 моль газу займає об’єм 22,4 л при стандартних умовах (н.у.). Тому, ми можемо розрахувати, скільки молей пропану було спалено:

n = V / Vm = 33.6 л / 22.4 л/моль = 1.5 моль

Так як з однієї молі пропану утворюється 3 молі вуглекислого газу, то кількість молей CO2, яка утворилася:

n(CO2) = 1.5 моль x 3 = 4.5 моль

Тепер, ми можем використати ідеальний газовий закон, щоб розрахувати об’єм CO2 за стандартних умов:

PV = nRT

V = nRT / P

Температура та тиск за стандартних умов: T = 273 K, P = 1 атм = 101.325 кПа

Газова стала R = 8.31 Дж/(моль∙К)

V(CO2) = n(CO2)RT / P = 4.5 моль x 8.31 Дж/(моль∙К) x 273 K / (101.325 кПа x 1000 Па/кПа) = 110 л

Відповідь: Об’єм вуглекислого