Знайти об'єм Карбону (IV) оксиду, який утвориться при взаємодії натрій карбонату, масою 300г, який

містить 5% домішок, з нітратною кислотою.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бажок Макс.

Ответ:

60,032 л

Объяснение:

Na2CO3 + 2 HNO3 = NaNO3 + H2O + CO2

n(Na2CO3) = m(Na2CO3) / Mr(Na2CO3) = 300 * 0.95 / 106 = 2,68

n(CO2) = Vm * n = 22.4 * 2.68 = 60,032 л